  2. STK-A33G539-VLN-A
STK-A33G539-VLN-A
v1.0
ABOV Semiconductor
STK-A33G539-VLN-A
STK(StarterKit) with A33G539VLN
  • Debug Interfaces
    CMSIS-DAP Mini-USB
    • Debug
      Integrated Debug Adaptor 1 x On-board Type A-Link Debug Adaptor
    • Other
      Crystal Oscillator 8 MHz 8MHz HSE (High-Speed External Oscillator)
      Crystal Oscillator 32.77 kHz 32.768KHz LSE (Low-Speed External Oscillator)
      Other Feature 1 x 100 pins User I/O connector
    • Power
      Power Supply 3.3 V .. 5 V Internal Power Supply
      Power Supply 3.3 V .. 5 V External Power Supply